Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.

Byliśmy w muzeum na wystawie czasowej „IKONA, SŁOWO, DROGA, MODLITWA”

Email Drukuj
   Od niedawna w Muzeum Regionalnym w Kutnie, możemy obejrzeć czasową ekspozycję pt. „IKONA, SŁOWO, DROGA, MODLITWA”. Zgromadzone na wystawie eksponaty pochodzą ze zbiorów Muzeum w Supraślu (Oddział Muzeum w Białegostoku). Wystawę obejrzałem indywidualnie w pierwszych dniach od jej otwarcia. Wtedy pomyślałem, że dobrze byłoby, aby zachęcić innych turystów  do wizyty w naszym kutnowskim Muzeum.

    Z własnego doświadczenia wiem, że inaczej zwiedza się gdy jest osoba oprowadzająca, a inaczej gdy zdanym jest się na czytanie podpisów pod eksponatami. Dlatego w dniu 1 lutego na naszej stronie WWW zamieszczony został komunikat – zaproszenie do wspólnego zwiedzenia tej wystawy...

Więcej…
 

Ikona, słowo, droga, modlitwa

Email Drukuj
   Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do obejrzenia wystawy „Ikona, słowo, droga, modlitwa” w Muzeum Regionalnym w Kutnie. Eksponaty zostały sprowadzone z Muzeum Ikon w Supraślu (Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku). Wystawa ta ma zaprezentować różnorodność religijną i kulturową dawnych mieszkańców Kutna. Będzie ją można oglądać do końca lutego 2010 r.

W najbliższą niedzielę 7 lutego o godzinie 11.00 będzie okazja nie tylko podziwiać eksponaty, ale również poznać historię i znaczenie ikon. Bogumił Gołaszewski - przewodnik terenowy opowie wszystkim chętnym skąd się wzięły ikony, czy to tylko święty obraz, czy też ukryta tajemnica (którą można dostrzec przez szkło powiększające). Zapraszamy, wstęp wolny!
Więcej…
 

Jutro o ubezpieczeniach i relacja z rajdu

Email Drukuj
      Jutro ważny artykuł o ubezpieczeniach w PTTK, do którego przeczytania już dzisiaj zachęcamy wszystkich członków stowarzyszenia, a także zapowiadana relacja z Rajdu Patriotycznego.
Więcej…
 

Spotkanie noworoczne i plany na 2010 rok

Email Drukuj

    W miniony piątek odbyło się spotkanie noworoczne członków naszego Oddziału. Zarząd przedstawił osiągnięcia ubiegłego roku, podziękował za współpracę i życzył powodzenia w rozpoczętym roku.


    Spotkanie odbyło się w świetlicy przy Parafii p.w. Św. Wawrzyńca w Kutnie. Turystów odwiedził ks. prał. Stanisław Pisarek, który również złożył życzenia i obdarował wszystkich kalendarzami. Organizatorzy spotkania zadbali o turystyczną herbatę i poczęstunek.

Więcej…
 

Backpaking. Podróżowanie z plecakiem i niczym więcej.

Email Drukuj
     
   Podróżowanie z plecakiem po świecie i niczym więcej. Możliwe? Oczywiście. Kosztowne? Niekoniecznie. Czasem dwa lata, innym razem miesiąc, tydzień, albo....jeden dzień. Raz może to być Ameryka Południowa, innym razem Bałkany, wyprawa na Gibraltar czy po prostu jednodniowa wycieczka do sąsiedniego Płocka. Miejsce i czas podróży są mało ważne. Liczy się sposób podróżowania.
Więcej…
 8.jpg

Ogłoszenie

Informacje o PTTK

Ankieta

Jaki rodzaj turystyki uprawiasz?
 

Polecamy