Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.

IX Gwiaździsty Zlot do Kutna "Szlakami walk nad Bzurą" - wrzesień 2016

Email Drukuj

Sedecznie zapraszamy do udziału w dziewiątej edycji Gwiaździstego Zlotu do Kutna. W tym roku trasa będzie wiodła z Orszewic do Kter. Zwiedzimy kolegiatę w Tumie oraz Muzeum Bitwy nad Bzurą w Kutnie. Na trasie rajdu uczcimy pamięć żołnierzy poległych podczas walk w II wojnie światowej. Podczas imprezy przeprowadzony zostanie konkurs ze znajomości wydarzeń kampanii wrześniwej 1939 roku.

Więcej…
 

IX Zlot Gwiaździsty do Kutna „Szlakami Walk nad Bzurą”

Email Drukuj

Kolejny już IX Zlot Gwiaździsty do Kutna „Szlakami Walk nad Bzurą” odbędzie się 24.09.2016 roku, szczegółowe informacje oraz regulamin już wkrótce będą dostępne na stronie.

 

Odznaka turystyczno-krajoznawcza PTTK "Śladami Żołnierzy Wyklętych 1945 - 1963"

Email Drukuj


szwW celu upamiętnienia żołnierzy antykomunistycznego podziemia Oddział Stołeczny PTTK im. Aleksandra Janowskiego w Warszawie wspólnie z Oddziałem PTTK Ziemi Jaworskiej w Jaworze ustanowił Odznakę Turystyczno-Krajoznawczą „ŚLADAMI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH 1945 -1963” Celem odznaki jest zachęcenie najszerszych rzesz turystów a zwłaszcza młodzieży do zdobywania i poszerzania wiedzy o polskim podziemiu niepodległościowym z lat 1945 – 1963 o żołnierzach II konspiracji zwanych wyklętymi, niezłomnymi. Warunkiem zdobycia odznaki jest zwiedzenie minimum 15 obiektów wymieninych w regulaminie. Mogą być uwzględniane również obiekty nie wymienione w załączniku po odpowiednim udokumentowaniu.

Więcej…
 

Relacja z VIII Zlotu Gwiaździstego do Kutna „Szlakami Walk nad Bzurą”

Email Drukuj

trasa dłuższaW sobotę 26 września odbył się VIII Zlot Gwiaździsty do Kutna „Szlakami Walk nad Bzurą”. Organizatorzy, czyli PTTK Oddział w Kutnie oraz Bike Club Kutno zaplanowali rajd rowerowy którego celem było odwiedzenie miejsc pamięci związanych z kampanią wrześniową w miejscowościach: Orłów, Bielawy i Walewice. W miejscowościach tych znajdują się cmentarze z kwaterami żołnierskimi, przed którymi rowerzyści zapalili znicze i chwilą ciszy oddali hołd poległym.

Więcej…
 

Sukces kutnowskich twórców w ogólnopolskim konkursie PTTK

Email Drukuj

Zygmunt Szadkowski Krystyna DolatW roku 2006 przypadła 100. rocznica powstania Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego. W związku z tym Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego ogłosił stały konkurs pt. „Z historii i tradycji turystyki i krajoznawstwa w Polsce”.
Cele i warunki konkursu zostały zawarte w regulaminie konkursu. Krystyna Dolat i Jan Jerzy Jóźwiak z Kutna napisali w roku 2015 pracę na konkurs pt. ”Wierszem pisane wędrówki turystyczne po powiecie kutnowskim” i zajęli II miejsce. Wyniki ogłoszono 15.03.2016r. Opracowanie dotyczyło obiektów zabytkowych z 11 gmin powiatu kutnowskiego, sfotografowanych i opisanych wierszem. Powstało nowatorskie połączenie turystyki i poezji.

Więcej…
 

Informacja na temat posiedzeń Zarządu

Email Drukuj

Od 14.01.2016 posiedzenia Zarządu odbywać się będą w każdą drugą środę miesiąca w godzinach 17 - 18.30 w KDK w salce konferencyjnej na pierwszym piętrze. W czasie posiedzeń będzie możliwość opłacenia składek członkowskich.

Wysokość składek w 2016 roku: normalna - 45 zł, ulgowa - 25 zł, ulgowa (młodzieżowa) - 20 zł.

 

 

 

 

VIII Gwiaździsty Zlot do Kutna "Szlakami walk nad Bzurą"

Email Drukuj

Wszystkich chętnych zapraszamy już w najbliższą sobotę 26 września do udziału w wycieczce rowerowej. Podczas jej trwania będzie można zdobywać punkty do następujących odznak PTTK: Kolarska Odznaka Turystyczna, Turysta Przyrodnik, Regionalna Odznaka Krajoznawcza, Odznaka Krajoznawcza PTTK Województwa Łódzkiego, Miłośnik Ziemi Łowickiej, Mazowiecka Odznaka Krajoznawcza, Szlakami Architektury Sakralnej w Polsce, Szlakiem Zamków, Pałaców i Dworów Mazowsza.

Więcej…
 12.jpg

Ogłoszenie

Informacje o PTTK

Ankieta

Jaki rodzaj turystyki uprawiasz?
 

Polecamy