Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.

Życzenia Świąteczno-noworoczne

Email Drukuj

imagesQ9AU52QCZdrowych, spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła
świąt Narodzenia Pańskiego.
Odpoczynku od codziennego zabiegania
oraz chwili zadumy.
Wszelkiej pomyślności w Nowym Roku oraz spełnienia
w życiu osobistym i zawodowym życzy
Zarząd Oddziału PTTK w Kutnie

 

Odznaka turystyczno-krajoznawcza PTTK "Początki Drogi ku Niepodległości"

Email Drukuj

pdknKomisja Turystyki Pieszej Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego przy współdziałaniu Oddziału PTTK w Zielonej Górze zaprasza wszystkich chętnych do zdobywania odznaki turystyczno-krajoznawczej PTTK "Początki Drogi ku Niepodległości". Celem odznaki jest propagowanie wiedzy o wydarzeniu będącym pierwszym krokiem do odzyskania przez Polskę suwerenności po 123 latach zaborów tj. wymarszu dnia 6 sierpnia 1914 r. 1. Kompanii Kadrowej z Krakowa; przypomnienie postaci, miejsc, walk. Odznaka ma dwa stopnie: srebrny i złoty, aby ją zdobywać trzeba mieć ukończone tylko 5 lat, natomiast czas potrzebny na wykonanie tego zadania jest ograniczony do 11 listopada 2018 roku.  Szczegółowy regulamin znajduje się poniżej.

Regulamin

 

VII Gwiaździsty Zlot do Kutna "Szlakami walk nad Bzurą" - wrzesień 2014

Email Drukuj

Zapraszamy do udziału w siódmej edycji Gwiaździstego Zlotu do Kutna. W tym roku pomaszerujemy trasą z Łęk Kościelnych do Orłowa. Zwiedzimy dwór w Łękach Kościelnych oraz Muzeum Bitwy nad Bzurą w Kutnie. Na trasie rajdu uczcimy pamięć żołnierzy poległych podczas walk w II wojnie światowej. Podczas imprezy przeprowadzone zostaną konkursy z nagrodami.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem imprezy.

Więcej…
 

Rajd Łowicz - Kutno

Email Drukuj

grupowe moszczenicaW ostatni dzień maja odbyła się wycieczka rowerowa z Łowicza do Kutna zorganizowana przez PTTK Oddział w Kutnie i Bike Club Kutno. Kilkuosobowa grupa uczestników spotkała się o godzinie 9.00 przy dworcu kolejowym w Kutnie, skąd pociągiem wyruszyła na miejsce startu w Łowiczu. Już sama zbiórka dostarczyła sporo emocji, a to za sprawą oddziału szturmowego Policji. Policjanci wyposażeni w kamizelki kuloodporne, hełmy, pałki i miotacz gazu bynajmniej nie czekali na nas, ale na pociąg wiozący kibiców. Zaabsorbowani widokiem akcji służb porządkowych omal nie spóźniliśmy się na nasz pociąg, który zamiast odjeżdżać z peronu pierwszego podstawiony został na peron trzeci.

Po dojechaniu do Łowicza spotkaliśmy jeszcze jednego uczestnika naszej wycieczki - pana Marka ze Skierniewic. Około godziny 10.30 wspólnie ruszyliśmy w trasę, kierując się oznakowaniem czerwonego szlaku rowerowego „Szable i Bagnety”, wyznaczonego w 2011 roku przez Klub Turystyki Kolarskiej „Szprycha” działający przy łowickim Oddziale PTTK.

Więcej…
 

VII Gwiaździsty Zlot do Kutna „Szlakami Walk nad Bzurą”

Email Drukuj

bzuraVII
W dniu 13 września br. miał miejsce VII Gwiaździsty Zlot do Kutna „Szlakami Walk nad Bzurą”. Impreza odbyła się dzięki wsparciu finansowemu Miasta Kutno. W zlocie wzięły udział 84 osoby – Szkoła Podstawowa nr 6 im. M. Skłodowskiej-Curie w Kutnie, Gimnazjum im. gen. Władysława Andersa w Ostrowach, Gimnazjum w Witoni im. św. Jadwigi Królowej Polski oraz osoby indywidualne. Patronem tegorocznego rajdu był generał brygady Stanisław Grzmot-Skotnicki – dowódca Pomorskiej Brygady Kawalerii i Grupy Operacyjnej „Czersk”.

Więcej…
 

Wycieczka rowerowa Kłodawa - Kutno

Email Drukuj

klodawa kutnoW najbliższą sobotę kolejna wyprawa rowerowa, tym razem ruszamy z Kłodawy. Na trasie będzie wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia, a do zebrania punkty w następujących odznakach: Kolarska Odznaka Turystyczna, Kolarska Odznaka Pielgrzymia (kościoły po drodze), Szlakami Zamków w Polsce (Besiekiery), Turysta Przyrodnik, Regionalna Odznaka Krajoznawcza, Odznaka Krajoznawcza PTTK Województwa Łódzkiego (Besiekiery), Szlakami Architektury Sakralnej w Polsce (kościoły po drodze), Szlakiem wsi – dawnych miast (Mazew)

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem imprezy

Więcej…
 

Wycieczka rowerowa Łowicz - Kutno

Email Drukuj

Wszystkich chętnych zapraszamy już w tą sobotę do udziału w wycieczce rowerowej z Łowicza do Kutna. Podczas jej trwania będzie można zdobywać punkty do następujących odznak PTTK: Kolarska Odznaka Turystyczna, Turysta Przyrodnik, Regionalna Odznaka Krajoznawcza, Odznaka Krajoznawcza PTTK Województwa Łódzkiego, Miłośnik Ziemi Łowickiej, Mazowiecka Odznaka Krajoznawcza, Szlakami Architektury Sakralnej w Polsce, Szlakiem Zamków, Pałaców i Dworów Mazowsza.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem imprezy

Więcej…
 3.jpg

Ogłoszenie

Informacje o PTTK

Ankieta

Jaki rodzaj turystyki uprawiasz?
 

Polecamy