Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.

Życzenia Wielkanocne

Email Drukuj

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkiej Nocy, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, mokrego dyngusa, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja"

życzy

Zarząd Oddziału PTTK w Kutnie

 

Zimowa wędrówka po Gminie Strzelce

Email Drukuj

W dniu 15 II 2014r. już po raz III odbył się Rajd "Zimowy" zorganizowany przez łęczycki Oddział PTTK. Impreza, której trasa biegła z Głogowca do Strzelec Kujawskich (9 km) zgromadziła na starcie 200 miłośników pieszych wędrówek z powiatów: łęczyckiego, kutnowskiego i poddębickiego. SKKT w Ostrowach reprezentowała grupa 28 uczniów pod opieką p. Eweliny Kołomłockiej, Magdaleny Pietrusińskiej i p. Kornela Kołomłockiego. Zbiórka uczestników rajdu odbyła się o godzinie 9 przed Sanktuarium Matki Bożej Głogowieckiej, gdzie zostali oni uroczyście przywitani przez organizatorów. Po zwiedzeniu wnętrza kościoła, którego dzieje przedstawił proboszcz miejscowej parafii, wyruszono w trasę.

Więcej…
 

W mikołajkowym korowodzie

Email Drukuj

W dniu 14 grudnia Oddział PTTK w Łęczycy zorganizował rajd pieszy, który zamykał turystyczne zmagania dzieci i młodzieży szkolnej na Ziemi Łęczyckiej w mijającym 2013 roku. W kolorowej paradzie mikołajów wzięło udział około 800 osób, w tym 66 uczniów Gimnazjum w Ostrowach pod opieką pani Eweliny Kołomłockiej, Magdaleny Pietrusińskiej, Jolanty Postolskiej, dyrektor Elżbiety Marczak i pana Kornela Kołomłockiego. Rajd rozpoczął się o godzinie 10.00 na boisku Szkoły Podstawowej nr 4, gdzie zebrani turyści zostali uroczyście przywitani przez władze miasta i powiatu łęczyckiego oraz rozdającego cukierki Świętego Mikołaja. Przed wyruszeniem w trasę, która liczyła 5 km i wiodła ulicami miasta, każdy uczestnik otrzymał okolicznościowy znaczek. Kolorowa i głośna parada mikołajów, śnieżynek, bałwanów i reniferów wzbudziła wielką ciekawość i zainteresowanie mieszkańców Łęczycy, którzy z okien swoich domów pozdrawiali śpiewających i maszerujących przy akompaniamencie różnych instrumentów turystów. Około godziny 12 barwny korowód dotarł na Plac T. Kościuszki, gdzie podano wyniki konkursu na samodzielnie napisany wiersz o jesieni, który odbył się podczas rajdu październikowego. Odczytano także nazwiska laureatów ogłoszonego na początku roku konkursu na "Najaktywniejszego Turystę w Oddziale PTTK Ziemi Łęczyckiej w Łęczycy w 2013 roku." Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe odznaki.

Więcej…
 

VI Gwiaździsty Zlot do Kutna "Szlakami Walk nad Bzurą"

Email Drukuj

Poznanie historii miasta Kutna i jego okolic ze szczególnym zwróceniem uwagi na Bitwę nad Bzurą, przybliżenie wiedzy historycznej związanej z II Wojną Światową, oddanie hołdu bohaterom poległym w walce, przypomnienie bohaterstwa Żołnierza Polskiego w walce o wolność Ojczyzny to główne cele VI Gwiaździstego Zlotu do Kutna „Szlakami Walk nad Bzurą" zorganizowanego w dniu 21.09.2013r. przez kutnowski Oddział PTTK przy współpracy ZHP Hufiec Kutno. W imprezie, nad którą patronat honorowy objął Prezydent Miasta Kutno a medialny Kutnowskie Centrum Informacyjne, uczestniczyło 151 osób, w tym: grupa ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kutnie (57 uczniów i 10 opiekunów), drużyna z Gimnazjum nr 2 w Kutnie (20 uczniów i 3 opiekunów), przedstawiciele Gimnazjum w Oporowie (15 uczniów i 1 opiekun), SKKT w Ostrowach (25 uczniów i 3 opiekunów), ZHP Kutno (6 harcerzy i opiekun), 1 Drużyna Harcerska „Olibachory" z Klonowca Starego (3 harcerzy i opiekun) oraz kadra PTTK (6 osób).

Więcej…
 

Życzenia Świąteczno-noworoczne

Email Drukuj

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia

zdrowia, spokoju, spełnienia marzeń i radości

z każdego dnia w nadchodzącym Nowym Roku

życzy

Zarząd Oddziału PTTK w Kutnie

 

Na jesiennym szlaku

Email Drukuj

W dniu 12 X 2013r. odbyła się XI edycja Rajdu „Żółty jesienny liść” zorganizowanego przez łęczycki Oddział PTTK przy wsparciu Urzędu Miasta w Łęczycy, Urzędu Gminy w Górze św. Małgorzaty, Starostwa Powiatowego w Łęczycy oraz Dyrekcji DPS w Karsznicach. Impreza zgromadziła na starcie 300 miłośników turystyki i dobrej zabawy, którzy wędrowali przez teren Gminy Góra św. Małgorzaty. Do wędrujących w pięknej jesiennej scenerii młodych turystów, przyłączyło się również 27 członków SKKT w Ostrowach pod opieką Eweliny Kołomłockiej, Magdaleny Pietrusińskiej i Kornela Kołomłockiego. Organizatorzy przygotowali dla uczestników 2 trasy marszu. Pierwsza liczyła 10 km i wiodła z Brysek Kolonii, przez Karsznice, Karsznice Parcele, Chrapków, Kosin do Karsznic. Trasa nr 2 (4 km) prowadziła z Ambrożewa do Karsznic i maszerowały nią przedszkolaki. Podczas wędrówki młodzież tworzyła z zebranych po drodze darów lasu jesienne kompozycje, a uczestnicy ogłoszonego przed rajdem konkursu na samodzielnie napisany radosny wiersz o jesieni odczytywali swoje utwory.

Więcej…
 

VI Gwiaździsty Zlot do Kutna "Szlakami Walk nad Bzurą" - wrzesień 2013

Email Drukuj

Zapraszamy do udziału w szóstej edycji Gwiaździstego Zlotu do Kutna. W tym roku pomaszerujemy trasą z Dobrzelina do Oporowa. Zwiedzimy zamek, muzeum i kościół w Oporowie oraz Muzeum Bitwy nad Bzurą w Kutnie. Na trasie rajdu uczcimy pamięć żołnierzy poległych podczas walk w II wojnie światowej. Podczas imprezy przeprowadzone zostaną konkursy z nagrodami.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem imprezy.

Więcej…
 16.jpg

Ogłoszenie

Informacje o PTTK

Ankieta

Jaki rodzaj turystyki uprawiasz?
 

Polecamy