Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.

Dwudniowa rowerowa wycieczka do Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego

Email Drukuj

Opisywana impreza była jedną z sześciu zaplanowanych na 2013 rok rodzinnych rajdów rowerowych. Została przygotowana przez „Salos” z udziałem Bike Club Kutno i PTTK O. Kutno. Przewidziana była dla 15 osób, ale akces do udziału w zgłosiło 5 uczestników. Rajd poprowadzony został przez Tomasza Wieczorkowskiego (Bike Club Kutno) i Bogumiła Gołaszewskiego z PTTK Oddział w Kutnie.

Siedmioosobowa ekipa (5 uczestników i 2 osoby prowadzące) spotkała się na dworcu kolejowym w Kutnie w sobotę 22 czerwca o godzinie 11.00. Jak na taki wyjazd, to dość późna godzina, ale na rozkład jazdy pociągów wpływu nie mieliśmy. O godzinie 11.44 wsiedliśmy z rowerami do pociągu jadącego w kierunku Torunia. Po około 40 minutach  wysiedliśmy na przystanku PKP w Gołaszewie Kujawskim (przed Włocławkiem).
 

Więcej…
 

Ogólnopolska Odznaka Krajoznawcza "Szlakiem Powstania Styczniowego na Ziemiach Polskich"

Email Drukuj
W związku z 150 rocznicą Powstania Styczniowego Zarząd Oddziału Wojskowego PTTK w Chełmie wprowadził  Ogólnopolską Odznakę Krajoznawczą PTTK  "Szlakiem Powstania Styczniowego na Ziemiach Polskich". Ma ona 7 stopni, na każdy trzeba zwiedzać określoną liczbę miejscowości związanych z Powstaniem Styczniowym. Szczegółowy regulamin na stronie http://ktpzg.pttk.pl do zakładki akcji "PTK w 150. Rocznicę Powstania Styczniowego"/dokumenty lub http://www.ow_chelm.pttk.pl/index/odznaki.htm pozycja 168
 

XXIX Ogólnopolska Pielgrzymka Przewodników Turystycznych

Email Drukuj
Przewodnicy Ziemi Kłodzkiej i Ząbkowickiej zapraszają do udziału w XXIX Ogólnopolskiej Pielgrzymce Przewodników Turystycznych na Jasną Górę w dniach 1-3 marca 2013 roku. Patronat honorowy objął ordynariusz Diecezji Świdnickiej ksiądz biskup Ignacy Deca.

Zespół Parku Miniatur Sakralnych w Częstochowie ma zaszczyt zaprosić wszystkich uczestników XXIX Ogólnopolskiej Pielgrzymki Przewodników Turystycznych do odwiedzeniatego niezwykłego i niepowtarzalnego miejsca. Znajduje się zaledwie 3,5km od Szczytu Jasnogórskiego, w malowniczym wapiennym kamieniołomie.
Więcej…
 

Wojewódzkie Obchody Miedzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego

Email Drukuj
Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu wraz z Zachodniopomorskim Samorządem Przewodników Turystycznych PTTK, ma zaszczyt zaprosić do udziału w  Wojewódzkich obchodach Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego w dniach 22-23 lutego 2013r do Kołobrzegu.
 
Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego, uroczyście obchodzony 21 lutego, został ustanowiony w 1989 r. podczas III Konwencji Światowej Federacji Stowarzyszeń Przewodników Turystycznych (World Federation of Tourist Guide Associations - WFTGA), która odbyła się w Nikozji na Cyprze.

 
Więcej…
 

Na rajdzie "Z Jajem"

Email Drukuj

W minioną sobotę odbyła się VIII edycja Rajdu „Z Jajem” zorganizowanego przez łęczycki Oddział PTTK przy współpracy SKKT PTTK „Pójdźki”, Gimnazjum w Ozorkowie oraz Urzędu Miasta w Ozorkowie. W związku z kwietniowymi obchodami Światowego Dnia Zdrowia, tegoroczny rajd przebiegał pod hasłem „W zdrowym ciele – zdrowy duch”. Impreza zgromadziła na starcie ponad 400 miłośników turystyki i dobrej zabawy, którzy wędrowali przez teren Gminy Zgierz i Gminy Ozorków.


Do wędrujących szlakami grotnickich lasów przyłączyło się również 25 członków SKKT w Ostrowach pod opieką Eweliny Kołomłockiej i Magdaleny Pietrusińskiej. Organizatorzy przygotowali dla uczestników 2 trasy marszu w budzącej się do życia wiosennej scenerii. Pierwsza liczyła 15 km i wiodła z Lućmierza przez las w Zimnej Wodzie, Rezerwat „Dąbrowa Grotnicka”, Wiktorów, Aleksandrię do Ozorkowa. Trasa nr 2 (5 km) prowadziła z Lućmierza do Grotnik i maszerowały nią przedszkolaki.

Więcej…
 

XVII Ogólnopolski Zlot Nizinny Przewodników PTTK

Email Drukuj
Koło Przewodników PTTK w Lęborku przy Regionalnym Oddziale PTTK w Słupsku zaprasza na XVII Ogólnopolski Zlot Nizinny Przewodników PTTK, który odbedzie się w dniach 19-21.04.2013r w Łebie.

Warunkiem uczestnictwa w Zlocie jest przesłanie do dnia 30 marca 2013 "Karty Zgłoszenia" z załączoną kopią dowodu wpłaty. Koszt uczestnictwa 295zł/os.
 
Więcej…
 

SKKT Ostrowy wśród najlepszych klubów w Polsce!

Email Drukuj

Organizatorzy X edycji konkursu na „Najlepszy Szkolny Klub Krajoznawczo-Turystyczny” nagrodzili całoroczną pracę Koła z Ostrów i przyznali mu tytuł laureata finału ogólnopolskiego.

Wyróżnienie to jest wyrazem uznania dla bogatej, wartościowej i różnorodnej działalności ostrowskiego SKKT. Jury etapu centralnego oceniało roczną aktywność szkolnych klubów krajoznawczo-turystycznych obejmującą rok szkolny 2011/2012 oraz wakacje tuż po nim następujące.

Więcej…
 1.jpg

Ogłoszenie

Informacje o PTTK

Ankieta

Jaki rodzaj turystyki uprawiasz?
 

Polecamy