Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.

Życzenia Świąteczno-Noworoczne

Email DrukujWesołych Świąt Bożego Narodzenia w gronie rodziny i przyjaciół
oraz spełnienia marzeń w Nowym 2013 Roku

życzy
Zarząd Oddziału PTTK w Kutnie
 

Na rajdzie gwiazdkowym

Email Drukuj

W dniu 8 grudnia br. 11 reprezentantów ostrowskiego SKKT wraz z opiekunem Eweliną Kołomłocką wzięła udział w XVI Rajdzie „Gwiazdkowym” zorganizowanym przez pabianicki Oddział PTTK.

Impreza, w której uczestniczyło ponad 500 osób miała na celu popularyzację turystyki wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz czynnych form wypoczynku na świeżym powietrzu, wyrabianie nawyków aktywnego spędzania wolnego czasu a także poznawanie uroków krajoznawczych Pabianic i okolic.
Więcej…
 

SKKT Ostrowy III klubem w województwie!

Email Drukuj


SKKT PTTK przy Gimnazjum im. gen. Wł. Andersa w Ostrowach zdobyło III miejsce w województwie łódzkim w kategorii szkół gimnazjalnych w konkursie na „Najlepszy Szkolny Klub Turystyczno-Krajoznawczy” w roku szkolnym 2011/2012. 

To już X edycja konkursu, którego organizatorami są: MEN, PTTK i Redakcja "Poznaj swój kraj" przy współudziale Kuratorów Oświaty, PTSM i ZHP.
Więcej…
 

Z mapą i kompasem po Sokolnikach-Lesie

Email Drukuj

W minioną sobotę 28 członków SKKT w Ostrowach wraz z opiekunami, Eweliną Kołomłocką, Jolantą Postolską i Pawłem Żebrowskim, wzięła udział w III Rajdzie „Na Orientację” zorganizowanym przez łęczycki Oddział PTTK.
Głównym celem imprezy, która zgromadziła na starcie ponad 230 osób było: popularyzacja turystycznych imprez na orientację jako doskonałej formy niekonwencjonalnego wypoczynku na łonie natury, sprawdzenie własnych umiejętności w posługiwaniu się mapą i kompasem oraz wymiana doświadczeń pomiędzy sympatykami imprez na orientację.
Więcej…
 

Szkolenie kadry PTTK

Email Drukuj

Porozumienie Oddziałów PTTK Województwa Łódzkiego z siedzibą w Żarnowie zawiadamia, że w dniach od 1 do 3 marca 2013r (piątek, sobota, niedziela) w Przedborzu odbędzie się szkolenie specjalistyczne dla członków PTTK z Oddziałów wchodzących  w skład Porozumienia.
 
Program szkolenia specjalistycznego przeznaczony jest dla kandydatów na uprawnienia instruktora krajoznawstwa regionu, instruktora ochrony przyrody lub przodownika turystyki pieszej i został zatwierdzony przez Zarząd Główny.

Więcej…
 

Na wielkiej paradzie mikołajów

Email Drukuj

W pierwszy dzień grudnia 2012r. odbył się VIII Rajd „Mikołajkowy” zorganizowany przez łęczycki Oddział PTTK. Patronat medialny nad imprezą objęła TVP Łódź oraz TVN24. W kolorowej paradzie mikołajów uczestniczyło ponad 900 osób, w tym 35 członków SKKT Ostrowy pod opieką Eweliny Kołomłockiej, Jolanty Postolskiej oraz dyrektor Elżbiety Marczak.

Rajd rozpoczął się od ubierania choinki na placu przed dworcem PKP w Łęczycy oraz uroczystego powitania wszystkich zebranych przez Świętego Mikołaja. Przed wyruszeniem w trasę, która liczyła 5 km i wiodła ulicami miasta, każdy uczestnik otrzymał okolicznościowy znaczek.
Więcej…
 

Wycieczka szkoleniowa Ślężański Park Krajobrazowy

Email Drukuj
Porozumienie Oddziałów PTTK Województwa Łódzkiego z siedzibą  w Żarnowie zaprasza do udziału w wycieczce szkoleniowej „ŚLĘŻAŃSKI PARK KRAJOBRAZOWY”. Termin: 3-4 listopad 2012 r. (sobota-niedziela).

W wycieczce mają prawo wziąć udział po 2 osoby z każdego Oddziału ( w pierwszej kolejności członkowie kadry ) W przypadku wolnych miejsc organizator może zwiększyć limit osób dla zainteresowanego Oddziału . Jeżeli po terminie zgłoszeń pozostaną nieobsadzone miejsca istnieje możliwość zgłoszenia członków nie zaliczonych do kadry programowej .
Więcej…
 9.jpg

Ogłoszenie

Informacje o PTTK

Ankieta

Jaki rodzaj turystyki uprawiasz?
 

Polecamy