Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.

XI GWIAŹDZISTY ZLOT DO KUTNA „SZLAKAMI WALK NAD BZURĄ” RAJD ROWEROWY

Email Drukuj

Już w najbliższą sobotę odbędzie się XI Gwiaździsty Zlot do Kutna "SZLAKAMI WALK NAD BZURĄ". Rajd ma charakter rowerowy. Startujemy z Kutna o 10.00,  zbiórka na placu Piłsudskiego przy fontannie. Pojedziemy między innymi przez Orłów, Łęki Kościelne, Mieczysławów. Zakończenie planowane jest na 15.00 - 16.00 w Kutnie. 

 

Więcej…
 

Blacha Przewodnika Turystycznego Województwa Łódzkiego

Email Drukuj

Samorząd Przewodników Turystycznych Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego Województwa Łódzkiego, uchwałą nr 27 stycznia 2018r. ustanowił dla przewodników terenowych Odznakę „Przewodnik Turystyczny PTTK Województwa Łódzkiego”.  Odznaka jest objęta Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Łódzkiego. Wszystkich zainteresowanych nabyciem odznaki prosimy o kontakt z Prezesem Kutnowskiego Oddziału PTTK lub kolegą Bogumiłem Gołaszewskim.

Regulamin odznaki

 

1oo km na 100-lecie odzyskania Niepodległości

Email Drukuj

100na100 wklejka z fazą

Więcej…
 

"I tylko smutek bolesny i pamięć żywa o Tobie w nas pozostanie... " Wspomnienia o Jerzym Łompiesiu (1944 - 2017)

Email Drukuj

   jp
Urodził się 2 czerwca 1944 r. w Halinku - Kutno. Był absolwentem Technikum Mechanicznego w Kutnie (1964 r). Pracę zawodową rozpoczął  w 1964 r. w Hodowli Buraka Cukrowego w Kutnie, na stanowisku kierownika technicznego. W trakcie wykonywania pracy zawodowej, w resorcie rolnictwa, uzupełnił wykształcenie rolnicze   w Technikum Rolniczym  w Bujnach (1969 r.). W latach 1975-1977 pracował  w  Kutnowskim Zakładzie Jajczarsko-Drobiarskim, skąd  na  mocy  porozumienia stron, powrócił  powtórnie do Zakładu Hodowli Buraka Cukrowego, w  którym  pracował do 1980 r. W latach 1970-1972 był słuchaczem Wydziału Historii Sztuki i Architektury - filia Politechniki Warszawskiej Wydziału Budownictwa w Płocku. Natomiast w latach   1975-1977 był  słuchaczem Wydziału Historii i Geografii przy Uniwersytecie Łódzkim. Zajęcia były zorganizowane przez BTZ (Biuro Turystyki Zagranicznej) dla pracowników BTZ i BORT-u (Biuro Obsługi Ruchu Turystycznego).

Więcej…
 

Rajd pieszy Śladami Powstania Styczniowego 1863

Email Drukuj

Sedecznie zapraszamy do udziału w Rajdzie pieszym Śladami Powstania Styczniowego 1863. Majową wędrówkę rozpoczniemy w Kuczkowie, skąd szlakiem czerwonym przejdziemy do mogiły żołniarza AK. Oddamy hołd poległym powstańcom styczniowym w Głogowcu. Zachęcamy do udziąłu w rajdzie o charakterze patriotycznym, na którym będzie możliwość przybliżenia wiedzy związanej z Powstaniem Styczniowym.

Więcej…
 

Wysokość składek na rok 2018

Email Drukuj

W związku z Uchwałą nr 1/XIX/2017 Zarządu Głównego PTTK z 21 października 2017 roku w sprawie wysokości składki członkowskiej PTTK za rok 2018 oraz wpisowego do PTTK i opłaty za legitymacje PTTK w roku 2018,

Więcej…
 

X Gwiaździsty Zlot do Kutna "SZLAKAMI WALK NAD BZURĄ"

Email Drukuj

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się X Gwiaździsty Zlot do Kutna "SZLAKAMI WALK NAD BZURĄ". Rajd ma charakter rowerowy i przeprowadzony będzie na około 40 km trasie. Startujemy z Kutna o 10.00 w stronę Kuczkowa, pojedziemy między innymi przez Raciborów, Strzelce oraz Głogowiec, żeby wrócić do Kutna.

Więcej…
 13.jpg

Ogłoszenie

Informacje o PTTK

Ankieta

Jaki rodzaj turystyki uprawiasz?
 

Polecamy