Start Aktualności VII Gwiaździsty Zlot do Kutna „Szlakami Walk nad Bzurą”

VII Gwiaździsty Zlot do Kutna „Szlakami Walk nad Bzurą”

bzuraVII
W dniu 13 września br. miał miejsce VII Gwiaździsty Zlot do Kutna „Szlakami Walk nad Bzurą”. Impreza odbyła się dzięki wsparciu finansowemu Miasta Kutno. W zlocie wzięły udział 84 osoby – Szkoła Podstawowa nr 6 im. M. Skłodowskiej-Curie w Kutnie, Gimnazjum im. gen. Władysława Andersa w Ostrowach, Gimnazjum w Witoni im. św. Jadwigi Królowej Polski oraz osoby indywidualne. Patronem tegorocznego rajdu był generał brygady Stanisław Grzmot-Skotnicki – dowódca Pomorskiej Brygady Kawalerii i Grupy Operacyjnej „Czersk”.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 8.15 pod Szkołą Muzyczną w Kutnie zbiórką uczestników, gdzie zostali oni przywitani przez organizatorów. Następnie uczestnicy przejechali autokarami do Orłowa, gdzie na cmentarzu uczcili pamięć żołnierzy poległych podczas II Wojny Światowej zapalając znicze oraz zwiedzając tamtejszy kościół. Trasa tegorocznego rajdu liczyła 10km i przebiegała przez dolinę rzeki Bzury z Orłowa do Łęk Kościelnych. Zlot zakończył się w Łękach Kościelnych, gdzie turyści podziwiali z zewnątrz XVIII- wieczny drewniany dwór. Po powrocie do Kutna członkowie rajdu zwiedzili Muzeum Bitwy nad Bzurą, zapalili znicze pod tablicą Stanisława Grzmota-Skotnickiego oraz mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie wiedzy rajdowej i piosenki patriotyczno - harcerskiej. Patronat honorowy nad imprezą objął Urząd Miasta w Kutnie.

Zdjęcia z rajdu