Start Aktualności
Aktualności

XII Gwiaździsty Zlot do Kutna „Szlakami Walk nad Bzurą"

Email Drukuj

W dniu 28.09.2019r. odbył się XII Gwiaździsty Zlot do Kutna „Szlakami Walk nad Bzurą". Organizatorami imprezy były PTTK Oddział w Kutnie i Klub Turystyki rowerowej Bike Club Kutno. Turyści z Kutna, Skierniewic, Żyrardowa i Warszawy pokonali trasę 48km odwiedzając cmentarze z mogiłami żołnierzy w Kutnie, Głogowcu, Mnichu i Oporowie. Dodatkowo zwiedzili Muzeum Bitwy nad Bzurą w Kutnie oraz zamek w Oporowie.

Zlot rozpoczął się o godzinie 9.00 na pl. Piłsudskiego w Kutnie, skąd kolumna przemieściła się na cmentarz parafialny. Na kwaterze wojskowej zapalono znicz i turyści udali się do Muzeum w Parku Wiosny Ludów, gdzie Przewodnik terenowy Bogumił Gołaszewski przybliżył uczestnikom działania wojenne sprzed 80 lat. Następnie peleton przejechał do Głogowca. Zapalono znicze przy mogile Powstańców Styczniowych 1863r koło kościoła oraz na miejscowym cmentarzu przy pomniku katyńskim, mogile z 1939 roku, oraz pomniku sybiraków.

Więcej…
 

Zaproszenie na rajd rowerowy

Email Drukuj

Wszystkich chętnych zapraszamy już w najbliższą sobotę 28 września do udziału w wycieczce rowerowej. Na trasie uczcimy pamięć żołnierzy poległych podczas walk w II wojnie światowej. Przemierzając około 50 kilometrów zawitamy między innymi do Głogowca, Raciborowa, Sójek czy Oporowa (dla chętnych szansa zwiedzenia muzeum zamkowego). Start i meta oczywiśćie w Kutnie, zbiórka przy fontannie na placu Piłsudskiego o godzinie 9.00.

Więcej…
 

I Ogólnopolski Rajd Pieszy "Szlakiem Bitwy nad Bzyrą 1939 im. gen. dyw. Tadeusza Kutrzeby"

Email Drukuj

Oddział PTTK "Szaniec" w Skierniewicach, 7 Batalion Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego oraz Wojskowe Koło PTTK przy Klubie 25 Brygady Kawalerii Powietrznej serdecznie zapraszają na I OGÓLNOPOLSKI RAJD PIESZY "SZLAKIEM BITWY NAD BZURĄ 1939 IM. GEN. DYW. TADEUSZA KUTRZEBY ", który odbędzie się 7 września 2019r. Celem Rajdu jest kształtowanie postaw proobronnych uczestników; popularyzacja tradycji i historii oręża Wojska Polskiego, a w szczególności propagowanie wiedzy o Bitwie nad Bzurą, wydarzeniu będącym największą bitwą Wojska Polskiego II Rzeczypospolitej Polskiej podczas wojny obronnej Polski w 1939 roku, upamietnienie bohaterstwa żołnierzy biorących udział w bitwie, przypomnienie postaci, miejsc, walk toczących się wzdłuż rzeki Bzury w okresie od 9 do 22 września 1939 roku oraz uczczenie pamięci wszystkich poległych w Kampanii Wrześniowej 1939 roku; kształtowanie nawyków czynnego wypoczynku; integracja środowiska turystyczno - wojskowego, a także promocja walorów przyrodniczych, turystycznych, historycznych i kulturowych Łęczycy i Kutna, historycznych miejsc, odrębności regionalnej i krajoznawczej.  

Więcej…
 

II Świętojański Rajd Nocny

Email Drukuj

W sobotę 22 czerwca, punktualnie o godzinie 21.08 na Rynku w Kutnie rozpoczął się II Świętojański Rajd Nocny. Impreza miała na celu podtrzymanie tradycji Nocy Kupały, integrację środowiska rowerowego i sprawdzenie swoich umiejętności w jeździe nocnej. Pogoda sprzyjała wycieczce. Po gorącym dniu wieczór przyniósł przyjemne orzeźwienie. Organizatorzy, czyli Bike Club Kutno i PTTK Oddział w Kutnie do samego końca utrzymali w tajemnicy trasę i cel wycieczki. Wiadomo było tylko tyle, że dystans to około 25km.

Więcej…
 

I RAJD ROWEROWY NA POWITANIE WIOSNY

Email Drukuj

Czas pożegnać zimę i przywitać wiosnę. To najlepsza okazja by rozpocząć sezon rowerowy. Zrób Marzannę, przygotój rower i bądź z nami. Trasa (22 km) Kutno - Krzesin - Grochów - Gołębiewek - Kutno, zbiórka na Placu Piłsudskiego o godzinie 11.00 w sobotę 23.03.2019 roku.

Więcej…
 

XI GWIAŹDZISTY ZLOT DO KUTNA „SZLAKAMI WALK NAD BZURĄ” RAJD ROWEROWY

Email Drukuj

Już w najbliższą sobotę odbędzie się XI Gwiaździsty Zlot do Kutna "SZLAKAMI WALK NAD BZURĄ". Rajd ma charakter rowerowy. Startujemy z Kutna o 10.00,  zbiórka na placu Piłsudskiego przy fontannie. Pojedziemy między innymi przez Orłów, Łęki Kościelne, Mieczysławów. Zakończenie planowane jest na 15.00 - 16.00 w Kutnie. 

 

Więcej…
 

Rajd pieszy Śladami Powstania Styczniowego 1863

Email Drukuj

Sedecznie zapraszamy do udziału w Rajdzie pieszym Śladami Powstania Styczniowego 1863. Majową wędrówkę rozpoczniemy w Kuczkowie, skąd szlakiem czerwonym przejdziemy do mogiły żołniarza AK. Oddamy hołd poległym powstańcom styczniowym w Głogowcu. Zachęcamy do udziąłu w rajdzie o charakterze patriotycznym, na którym będzie możliwość przybliżenia wiedzy związanej z Powstaniem Styczniowym.

Więcej…
 

1oo km na 100-lecie odzyskania Niepodległości

Email Drukuj

100na100 wklejka z fazą

Więcej…
 

"I tylko smutek bolesny i pamięć żywa o Tobie w nas pozostanie... " Wspomnienia o Jerzym Łompiesiu (1944 - 2017)

Email Drukuj

   jp
Urodził się 2 czerwca 1944 r. w Halinku - Kutno. Był absolwentem Technikum Mechanicznego w Kutnie (1964 r). Pracę zawodową rozpoczął  w 1964 r. w Hodowli Buraka Cukrowego w Kutnie, na stanowisku kierownika technicznego. W trakcie wykonywania pracy zawodowej, w resorcie rolnictwa, uzupełnił wykształcenie rolnicze   w Technikum Rolniczym  w Bujnach (1969 r.). W latach 1975-1977 pracował  w  Kutnowskim Zakładzie Jajczarsko-Drobiarskim, skąd  na  mocy  porozumienia stron, powrócił  powtórnie do Zakładu Hodowli Buraka Cukrowego, w  którym  pracował do 1980 r. W latach 1970-1972 był słuchaczem Wydziału Historii Sztuki i Architektury - filia Politechniki Warszawskiej Wydziału Budownictwa w Płocku. Natomiast w latach   1975-1977 był  słuchaczem Wydziału Historii i Geografii przy Uniwersytecie Łódzkim. Zajęcia były zorganizowane przez BTZ (Biuro Turystyki Zagranicznej) dla pracowników BTZ i BORT-u (Biuro Obsługi Ruchu Turystycznego).

Więcej…
 

Ostatnie pożegnanie...

Email Drukuj

Z wielkim żalem zawiadamiamy, iż w dniu 11.09.2017 roku odszedł od nas wieloletni członek Oddziału PTTK w Kutnie, zasiadający w Zarządzie w latach 1984 - 1996 oraz sprawujący funkcję prezesa w latach 1996 - 2006, a przede wszystkim wspaniały człowiek, kolega Jerzy Łompieś. Msza żałobna odbędzie się 15.09.2017 roku na cmentarzu miejskim w Kutnie o godzinie 13.00. Rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia.

 

Wybory w Oddziale PTTK w Kutnie na kadencję 2017-2021

Email Drukuj

Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Oddziału PTTK w Kutnie odbył się 17 marca 2017 roku w Centrum Organizacji Pozarządowych przy ulicy Wyszynskiego 11 w Kutnie. Otwarcia Zjazdu dokonał Zygmunt Szadkowski - prezes Oddziału PTTK w Kutnie. Następnie wręczył wyróżnienia PTTK przyznane przez ZG PTTK: Ewelinie Kołomłockiej w stopniu złotym Odznakę "Zasłużony w pracy PTTK wśród młodzieży", Kornelowi Kołomłockiemu - w stopniu brązowym Odznakę "Zasłużony w pracy PTTK wśród młodzieży", Tomaszowi Wieczorkowskiemu w stopniu brązowym Odznakę "Zasłużony w pracy PTTK wśród młodzieży". Dziesięć osób otrzymało podziękowania w postaci dyplomów za ponad 35-letnią przynależność do PTTK. Były to:

Więcej…
 9.jpg

Ogłoszenie

Polecamy