Start Aktualności
Aktualności

105 lat istnienia Oddziału PTK-PTTK w Kutnie - 1911- 2016

Email Drukuj

15 stycznia 2016 roku rozpoczęto obchody jubileuszu  uroczystym spotkaniem członków Oddziału PTTK w Kutnie, na którym Zygmunt Szadkowski - prezes Oddziału PTTK w Kutnie, wręczył odznaczenia zasłużonym członkom PTTK w Kutnie.
Odznaczenia otrzymali: Zdzisław Wojciechowski - Złota Honorowa Odznaka PTTK,
Beata Krukowska i Tomasz Wieczorkowski - Brązowa Honorowa Odznaka PTTK;
Małgorzata Gołaszewska, Małgorzata Sieradzon, Alicja Wojciechowska, Juliusz Sieradzon, Zygmunt Szadkowski - Złota Odznaka " Zasłużony w pracy PTTK wśród młodzieży";
Marianna Kurzątkowska, Beata Kusiak, Ewelina Kołomłocka, Kornel Kołomłocki, Andrzej Żurawicz  - Dyplom Zarządu Głównego PTTK;
Magdalena Górska, Adrianna Krukowska, Kamil Krukowski, Dariusz Kurzątkowski -  Dyplom Oddziału PTTK.

Więcej…
 

IX Gwiaździsty Zlot do Kutna "Szlakami walk nad Bzurą" - rajd rowerowy

Email Drukuj

Już w najbliższą sobotę druga szansa na udział w IX Gwiaździstym Zlocie do Kutna "SZLAKAMI WALK NAD BZURĄ", tym razem etap rowerowy. Na około 50 kilometrowej trasie zawitamy między innymi do Dobrzelina, Oporowa czy Sójek, start i meta oczywiśćie w Kutnie.

Więcej…
 

IX Gwiaździsty Zlot do Kutna "Szlakami walk nad Bzurą" - wrzesień 2016

Email Drukuj

Sedecznie zapraszamy do udziału w dziewiątej edycji Gwiaździstego Zlotu do Kutna. W tym roku trasa będzie wiodła z Orszewic do Kter. Zwiedzimy kolegiatę w Tumie oraz Muzeum Bitwy nad Bzurą w Kutnie. Na trasie rajdu uczcimy pamięć żołnierzy poległych podczas walk w II wojnie światowej. Podczas imprezy przeprowadzony zostanie konkurs ze znajomości wydarzeń kampanii wrześniwej 1939 roku.

Więcej…
 

Sukces kutnowskich twórców w ogólnopolskim konkursie PTTK

Email Drukuj

Zygmunt Szadkowski Krystyna DolatW roku 2006 przypadła 100. rocznica powstania Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego. W związku z tym Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego ogłosił stały konkurs pt. „Z historii i tradycji turystyki i krajoznawstwa w Polsce”.
Cele i warunki konkursu zostały zawarte w regulaminie konkursu. Krystyna Dolat i Jan Jerzy Jóźwiak z Kutna napisali w roku 2015 pracę na konkurs pt. ”Wierszem pisane wędrówki turystyczne po powiecie kutnowskim” i zajęli II miejsce. Wyniki ogłoszono 15.03.2016r. Opracowanie dotyczyło obiektów zabytkowych z 11 gmin powiatu kutnowskiego, sfotografowanych i opisanych wierszem. Powstało nowatorskie połączenie turystyki i poezji.

Więcej…
 

Odznaka turystyczno-krajoznawcza PTTK "Śladami Żołnierzy Wyklętych 1945 - 1963"

Email Drukuj


szwW celu upamiętnienia żołnierzy antykomunistycznego podziemia Oddział Stołeczny PTTK im. Aleksandra Janowskiego w Warszawie wspólnie z Oddziałem PTTK Ziemi Jaworskiej w Jaworze ustanowił Odznakę Turystyczno-Krajoznawczą „ŚLADAMI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH 1945 -1963” Celem odznaki jest zachęcenie najszerszych rzesz turystów a zwłaszcza młodzieży do zdobywania i poszerzania wiedzy o polskim podziemiu niepodległościowym z lat 1945 – 1963 o żołnierzach II konspiracji zwanych wyklętymi, niezłomnymi. Warunkiem zdobycia odznaki jest zwiedzenie minimum 15 obiektów wymieninych w regulaminie. Mogą być uwzględniane również obiekty nie wymienione w załączniku po odpowiednim udokumentowaniu.

Więcej…
 

Relacja z VIII Zlotu Gwiaździstego do Kutna „Szlakami Walk nad Bzurą”

Email Drukuj

trasa dłuższaW sobotę 26 września odbył się VIII Zlot Gwiaździsty do Kutna „Szlakami Walk nad Bzurą”. Organizatorzy, czyli PTTK Oddział w Kutnie oraz Bike Club Kutno zaplanowali rajd rowerowy którego celem było odwiedzenie miejsc pamięci związanych z kampanią wrześniową w miejscowościach: Orłów, Bielawy i Walewice. W miejscowościach tych znajdują się cmentarze z kwaterami żołnierskimi, przed którymi rowerzyści zapalili znicze i chwilą ciszy oddali hołd poległym.

Więcej…
 

VIII Gwiaździsty Zlot do Kutna "Szlakami walk nad Bzurą"

Email Drukuj

Wszystkich chętnych zapraszamy już w najbliższą sobotę 26 września do udziału w wycieczce rowerowej. Podczas jej trwania będzie można zdobywać punkty do następujących odznak PTTK: Kolarska Odznaka Turystyczna, Turysta Przyrodnik, Regionalna Odznaka Krajoznawcza, Odznaka Krajoznawcza PTTK Województwa Łódzkiego, Miłośnik Ziemi Łowickiej, Mazowiecka Odznaka Krajoznawcza, Szlakami Architektury Sakralnej w Polsce, Szlakiem Zamków, Pałaców i Dworów Mazowsza.

Więcej…
 

Życzenia Świąteczno-noworoczne

Email Drukuj

imagesQ9AU52QCZdrowych, spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła
świąt Narodzenia Pańskiego.
Odpoczynku od codziennego zabiegania
oraz chwili zadumy.
Wszelkiej pomyślności w Nowym Roku oraz spełnienia
w życiu osobistym i zawodowym życzy
Zarząd Oddziału PTTK w Kutnie

 

Odznaka turystyczno-krajoznawcza PTTK "Początki Drogi ku Niepodległości"

Email Drukuj

pdknKomisja Turystyki Pieszej Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego przy współdziałaniu Oddziału PTTK w Zielonej Górze zaprasza wszystkich chętnych do zdobywania odznaki turystyczno-krajoznawczej PTTK "Początki Drogi ku Niepodległości". Celem odznaki jest propagowanie wiedzy o wydarzeniu będącym pierwszym krokiem do odzyskania przez Polskę suwerenności po 123 latach zaborów tj. wymarszu dnia 6 sierpnia 1914 r. 1. Kompanii Kadrowej z Krakowa; przypomnienie postaci, miejsc, walk. Odznaka ma dwa stopnie: srebrny i złoty, aby ją zdobywać trzeba mieć ukończone tylko 5 lat, natomiast czas potrzebny na wykonanie tego zadania jest ograniczony do 11 listopada 2018 roku.  Szczegółowy regulamin znajduje się poniżej.

Regulamin

 

VII Gwiaździsty Zlot do Kutna „Szlakami Walk nad Bzurą”

Email Drukuj

bzuraVII
W dniu 13 września br. miał miejsce VII Gwiaździsty Zlot do Kutna „Szlakami Walk nad Bzurą”. Impreza odbyła się dzięki wsparciu finansowemu Miasta Kutno. W zlocie wzięły udział 84 osoby – Szkoła Podstawowa nr 6 im. M. Skłodowskiej-Curie w Kutnie, Gimnazjum im. gen. Władysława Andersa w Ostrowach, Gimnazjum w Witoni im. św. Jadwigi Królowej Polski oraz osoby indywidualne. Patronem tegorocznego rajdu był generał brygady Stanisław Grzmot-Skotnicki – dowódca Pomorskiej Brygady Kawalerii i Grupy Operacyjnej „Czersk”.

Więcej…
 

VII Gwiaździsty Zlot do Kutna "Szlakami walk nad Bzurą" - wrzesień 2014

Email Drukuj

Zapraszamy do udziału w siódmej edycji Gwiaździstego Zlotu do Kutna. W tym roku pomaszerujemy trasą z Łęk Kościelnych do Orłowa. Zwiedzimy dwór w Łękach Kościelnych oraz Muzeum Bitwy nad Bzurą w Kutnie. Na trasie rajdu uczcimy pamięć żołnierzy poległych podczas walk w II wojnie światowej. Podczas imprezy przeprowadzone zostaną konkursy z nagrodami.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem imprezy.

Więcej…
 15.jpg

Ogłoszenie

Polecamy