Start Aktualności
Aktualności

Ogólnopolska Odznaka Krajoznawcza "Szlakiem Powstania Styczniowego na Ziemiach Polskich"

Email Drukuj
W związku z 150 rocznicą Powstania Styczniowego Zarząd Oddziału Wojskowego PTTK w Chełmie wprowadził  Ogólnopolską Odznakę Krajoznawczą PTTK  "Szlakiem Powstania Styczniowego na Ziemiach Polskich". Ma ona 7 stopni, na każdy trzeba zwiedzać określoną liczbę miejscowości związanych z Powstaniem Styczniowym. Szczegółowy regulamin na stronie http://ktpzg.pttk.pl do zakładki akcji "PTK w 150. Rocznicę Powstania Styczniowego"/dokumenty lub http://www.ow_chelm.pttk.pl/index/odznaki.htm pozycja 168
 

Na rajdzie "Z Jajem"

Email Drukuj

W minioną sobotę odbyła się VIII edycja Rajdu „Z Jajem” zorganizowanego przez łęczycki Oddział PTTK przy współpracy SKKT PTTK „Pójdźki”, Gimnazjum w Ozorkowie oraz Urzędu Miasta w Ozorkowie. W związku z kwietniowymi obchodami Światowego Dnia Zdrowia, tegoroczny rajd przebiegał pod hasłem „W zdrowym ciele – zdrowy duch”. Impreza zgromadziła na starcie ponad 400 miłośników turystyki i dobrej zabawy, którzy wędrowali przez teren Gminy Zgierz i Gminy Ozorków.


Do wędrujących szlakami grotnickich lasów przyłączyło się również 25 członków SKKT w Ostrowach pod opieką Eweliny Kołomłockiej i Magdaleny Pietrusińskiej. Organizatorzy przygotowali dla uczestników 2 trasy marszu w budzącej się do życia wiosennej scenerii. Pierwsza liczyła 15 km i wiodła z Lućmierza przez las w Zimnej Wodzie, Rezerwat „Dąbrowa Grotnicka”, Wiktorów, Aleksandrię do Ozorkowa. Trasa nr 2 (5 km) prowadziła z Lućmierza do Grotnik i maszerowały nią przedszkolaki.

Więcej…
 

XXIX Ogólnopolska Pielgrzymka Przewodników Turystycznych

Email Drukuj
Przewodnicy Ziemi Kłodzkiej i Ząbkowickiej zapraszają do udziału w XXIX Ogólnopolskiej Pielgrzymce Przewodników Turystycznych na Jasną Górę w dniach 1-3 marca 2013 roku. Patronat honorowy objął ordynariusz Diecezji Świdnickiej ksiądz biskup Ignacy Deca.

Zespół Parku Miniatur Sakralnych w Częstochowie ma zaszczyt zaprosić wszystkich uczestników XXIX Ogólnopolskiej Pielgrzymki Przewodników Turystycznych do odwiedzeniatego niezwykłego i niepowtarzalnego miejsca. Znajduje się zaledwie 3,5km od Szczytu Jasnogórskiego, w malowniczym wapiennym kamieniołomie.
Więcej…
 

XVII Ogólnopolski Zlot Nizinny Przewodników PTTK

Email Drukuj
Koło Przewodników PTTK w Lęborku przy Regionalnym Oddziale PTTK w Słupsku zaprasza na XVII Ogólnopolski Zlot Nizinny Przewodników PTTK, który odbedzie się w dniach 19-21.04.2013r w Łebie.

Warunkiem uczestnictwa w Zlocie jest przesłanie do dnia 30 marca 2013 "Karty Zgłoszenia" z załączoną kopią dowodu wpłaty. Koszt uczestnictwa 295zł/os.
 
Więcej…
 

Wojewódzkie Obchody Miedzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego

Email Drukuj
Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu wraz z Zachodniopomorskim Samorządem Przewodników Turystycznych PTTK, ma zaszczyt zaprosić do udziału w  Wojewódzkich obchodach Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego w dniach 22-23 lutego 2013r do Kołobrzegu.
 
Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego, uroczyście obchodzony 21 lutego, został ustanowiony w 1989 r. podczas III Konwencji Światowej Federacji Stowarzyszeń Przewodników Turystycznych (World Federation of Tourist Guide Associations - WFTGA), która odbyła się w Nikozji na Cyprze.

 
Więcej…
 

SKKT Ostrowy wśród najlepszych klubów w Polsce!

Email Drukuj

Organizatorzy X edycji konkursu na „Najlepszy Szkolny Klub Krajoznawczo-Turystyczny” nagrodzili całoroczną pracę Koła z Ostrów i przyznali mu tytuł laureata finału ogólnopolskiego.

Wyróżnienie to jest wyrazem uznania dla bogatej, wartościowej i różnorodnej działalności ostrowskiego SKKT. Jury etapu centralnego oceniało roczną aktywność szkolnych klubów krajoznawczo-turystycznych obejmującą rok szkolny 2011/2012 oraz wakacje tuż po nim następujące.

Więcej…
 

Życzenia Świąteczno-Noworoczne

Email DrukujWesołych Świąt Bożego Narodzenia w gronie rodziny i przyjaciół
oraz spełnienia marzeń w Nowym 2013 Roku

życzy
Zarząd Oddziału PTTK w Kutnie
 

Na rajdzie gwiazdkowym

Email Drukuj

W dniu 8 grudnia br. 11 reprezentantów ostrowskiego SKKT wraz z opiekunem Eweliną Kołomłocką wzięła udział w XVI Rajdzie „Gwiazdkowym” zorganizowanym przez pabianicki Oddział PTTK.

Impreza, w której uczestniczyło ponad 500 osób miała na celu popularyzację turystyki wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz czynnych form wypoczynku na świeżym powietrzu, wyrabianie nawyków aktywnego spędzania wolnego czasu a także poznawanie uroków krajoznawczych Pabianic i okolic.
Więcej…
 

Szkolenie kadry PTTK

Email Drukuj

Porozumienie Oddziałów PTTK Województwa Łódzkiego z siedzibą w Żarnowie zawiadamia, że w dniach od 1 do 3 marca 2013r (piątek, sobota, niedziela) w Przedborzu odbędzie się szkolenie specjalistyczne dla członków PTTK z Oddziałów wchodzących  w skład Porozumienia.
 
Program szkolenia specjalistycznego przeznaczony jest dla kandydatów na uprawnienia instruktora krajoznawstwa regionu, instruktora ochrony przyrody lub przodownika turystyki pieszej i został zatwierdzony przez Zarząd Główny.

Więcej…
 

SKKT Ostrowy III klubem w województwie!

Email Drukuj


SKKT PTTK przy Gimnazjum im. gen. Wł. Andersa w Ostrowach zdobyło III miejsce w województwie łódzkim w kategorii szkół gimnazjalnych w konkursie na „Najlepszy Szkolny Klub Turystyczno-Krajoznawczy” w roku szkolnym 2011/2012. 

To już X edycja konkursu, którego organizatorami są: MEN, PTTK i Redakcja "Poznaj swój kraj" przy współudziale Kuratorów Oświaty, PTSM i ZHP.
Więcej…
 

Na wielkiej paradzie mikołajów

Email Drukuj

W pierwszy dzień grudnia 2012r. odbył się VIII Rajd „Mikołajkowy” zorganizowany przez łęczycki Oddział PTTK. Patronat medialny nad imprezą objęła TVP Łódź oraz TVN24. W kolorowej paradzie mikołajów uczestniczyło ponad 900 osób, w tym 35 członków SKKT Ostrowy pod opieką Eweliny Kołomłockiej, Jolanty Postolskiej oraz dyrektor Elżbiety Marczak.

Rajd rozpoczął się od ubierania choinki na placu przed dworcem PKP w Łęczycy oraz uroczystego powitania wszystkich zebranych przez Świętego Mikołaja. Przed wyruszeniem w trasę, która liczyła 5 km i wiodła ulicami miasta, każdy uczestnik otrzymał okolicznościowy znaczek.
Więcej…
 9.jpg

Ogłoszenie

Polecamy