Start Aktualności
Aktualności

I ROZPOCZĘCIE LATA Z PTTK "SPACER NA KONIEC MIASTA" KUTNO 2010

Email Drukuj
         Poniżej Regulamin I Rozpoczęcia Lata z PTTK "Spacer na koniec miasta" Kutno 2010. Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem i uczestnictwa w spokojnym, rodzinnym, nieco leniwym spacerze po ulicach Kutna. Spacerze dla wszystkich. Godziny zostały tak wybrane, by uniknąć najgorszych upałów. Trasa jest do przejścia dla każdego. Warto wziąć ze sobą aparat. Celem spaceru jest również pogawędka o zabytkach i historii miasta. Mile widziany udział  regionalistów, przewodników, historyków odkrywających dzieje Kutna. Jest to bowiem okazja do wymiany wiedzy, doświadczeń i integrację środowiska turystycznego.
Więcej…
 

Odznaka jubileuszowa "Sześćsetlecie Bitwy pod Grunwaldem"

Email Drukuj
    W związku z przypadającą w tym roku sześćsetną rocznicą Bitwy pod Grunwaldem Zarząd Stołecznego Oddziału Wojskowego PTTK im. gen. Mariusza Zaruskiego w Warszawie ustanowił odznakę turystyczną. Celem odznaki jest propagowanie patriotyzmu i historii Polski oraz popularyzacja wszelkich form turystyki i krajoznawstwa, w tym systemu odznak PTTK, a także uczczenie sześćsetnej rocznicy stoczenia Bitwy pod Grunwaldem.

Odznakę można zdobywać w okresie od 1. stycznia do 31. grudnia 2010 roku. Odznaka jest jednostopniowa, należy uzyskać 600 pkt zgodnie z punktacją zamieszczoną w załączniku do niniejszego Regulaminu. Podstawą do weryfikacji Odznaki jest kronika, którą można prowadzić w dowolnej formie. W przypadku formy elektronicznej należy ją zapisać na trwałym nośniku (np. płyta CD). W kronice powinny znaleźć się informacje o zdobywającym Odznakę (imię i nazwisko, data urodzenia, adres) oraz potwierdzenia wypełnienia warunków zdobycia w dowolnej formie, np. zdjęcia, pieczątki, bilety wstępu lub podpis członka kadry programowej PTTK.
Więcej…
 

Otwarcie szlaku rowerowego "W centrum Polski"

Email Drukuj
   10 lipca będzie miało miejsce otwarcie szlaku rowerowego "W centrum Polski" na trasie Łęczyca - Piątek. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników siedem tras rowerowych do Łęczycy m.in.: z Łodzi, Zgierza, Świnic Warckich, Grabowa, Krośniewic, Kutna i Łowicza.

    W imieniu organizatorów (m.in. UM w Łęczycy, starostwa w Zgierzu, Łęczycy, Kutnie, UG w Piątku, Górze Św. Małgorzaty, Oddziału PTTK "Ziemi Łęczyckiej" w Łęczycy) zapraszamy wszystkich miłośników turystyki rowerowej na oficjalną inauguracje kluczowego, bardzo atrakcyjnego szlaku rowerowego, przebiegającego przez województwo łódzkie. Na przestrzeni ponad 300 km spina on trzy powiaty zgierski, łęczycki, kutnowski ze stolicą województwa tworząc jedną z najciekawszych ofert turystyki aktywnej na północ od Łodzi...
Więcej…
 

Nowe odznaki

Email Drukuj
    Decyzją Zarządu Głównego PTTK ustanowione zostały dwie nowe odznaki jubileuszowe: "Odznaka 75 lat Górskiej Odznaki Turystycznej PTTK" i "60-lecia PTTK".
 
    Pierwsza odznaka przysługuje każdemu zdobywcy dowolnego stopnia Górskiej Odznaki Turystycznej (GOT) w roku 75-lecia GOT. Dystrybucja i ewidencjonowanie odznaki odbywa się według zasad określonych dla GOT...
Więcej…
 

Wycieczka jak z nut - czyli Chopin, wąskotorówka i polska fauna

Email Drukuj
    Rok 2010 został Uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej ustanowiony Rokiem Fryderyka Chopina. Przypadająca w 2010 r. dwusetna rocznica urodzin kompozytora obfituje w koncerty, projekty edukacyjne, wystawy, projekty rewitalizacji miejsc związanych z Fryderykiem Chopinem.

    Nasz Oddział PTTK przyłączył się do ogólnopolskiej akcji i zorganizował wycieczkę autokarową do Żelazowej Woli - miejsca urodzenia kompozytora. Dodatkowymi atrakcjami wycieczki było zwiedzenie Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie oraz miejscowości Granica w Kampinoskim Parku Narodowym, Brochowa i Tułowic.

Więcej…
 

Nie musimy odbyć podróży do Egiptu, aby podziwiać starożytne grobowce

Email Drukuj
Kilka dni temu grupa turystów z naszego Oddziału PTTK uczestniczyła w Rajdzie Szlakiem Kujawskich Piramid. Wycieczka była o tyle interesująca, że odbywała się prywatnymi samochodami i miała dość spontaniczny charakter.


Piramidy większości z nas kojarzą się z tymi w Egipcie, Sudanie, czy Teneryfie. Okazuje się, że piramidy są również w Polsce, w naszej okolicy... Zapraszam do przeczytania relacji uczestników rajdu.
Więcej…
 

Wyprawa samochodowa "Szlakiem Kujawskich Piramid"

Email Drukuj
    W sobotę 5 czerwca odbędzie się turystyczny rajd samochodowy "Slakiem Kujawskich Piramid". Zwiedzone zostamną obiekty w miejscowościach: Chodów, Brdów, Gaj, Długie, Wietrzychowice, Przedecz i Dąbrowice. Zbiórka o godzinie 8.20 na parkingu przy kościele na Łąkoszynie.

    Jest to pierwsza tego typu impreza organizowana przez nasz Oddział. Rajd odbędzie się samochodami osobowymi. W rajdzie mogą brać udział załogi/zespoły zgłoszone przez kierującego pojazdem. Kierowca wyznacza jedną osobę jako pilota, który pomagał będzie w czasie jazdy i w razie konieczności będzie się kontaktował telefonicznie z komandorem rajdu lub innymi załogami. Dzieci i młodzież mogą brać udział w rajdzie pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów.
Więcej…
 

Pierwszy rajd z cyklu 'Poznajemy Gminy Powiatu Kutnowskiego" mamy za sobą

Email Drukuj

    Kilka tygodni temu został rozpowszechniony komunikat o kolejnym planowanym na dzień 08 maja 2010r. rajdzie turystycznym pieszym. Ten miał być pierwszym z zaplanowanego cyklu, któremu nadana została nazwa „POZNAJEMY GMINY POWIATU KUTNOWSKIEGO”. Pierwszą Gminą, którą zamierzaliśmy poznać została wybrana bliska sercu Prezesa Gmina Dąbrowice.

Patronat honorowy nad rajdem objął Wójt tej Gminy Pan Władysław Rosiak. Rajd ten nie byłby tak atrakcyjny dla dzieci i młodzieży w nim uczestniczącej gdyby nie zasilenie finansowe przekazane przez Honorowego Patrona. Również Powiat Kutnowski i Prezydent Miasta Kutna ze środków promocji ufundowali upominki i nagrody dla młodych uczestników pieszej wędrówki.

Więcej…
 

Rajd pieszy z cyklu "Poznajemy Gminy Powiatu Kutnowskiego" - Gmina Dąbrowice

Email Drukuj

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w rajdzie pieszym, który organizujemy 8 maja 2010r na terenie gminy Dąbrowice. Celem rajdu jest poznanie walorów turystycznych okolic Dąbrowic, m. in. rezerwatów przyrody "Bażantarnia" i "Ostrowy", historii samej miejscowości (dawnego miasta) z charakterystycznymi obiektami: ratuszem, kościołem i karczmą. Patronat honorowy nad rajdem objął Wójt Gminy Dąbrowice Władysław Rosiak.

W rajdzie mogą brać udział drużyny zgłoszone przez szkoły, placówki oświatowo – wychowawcze oraz uczestnicy indywidualni. Warunkiem koniecznym uczestnictwa dzieci i młodzieży w Rajdzie jest zapewnienie opieki osoby dorosłej.
Więcej…
 

Dziecięca Odznaka Turystyczna

Email Drukuj

Kilka dni temu do naszego Oddziału przysłano emblemat Dziecięcej Odznaki Turystycznej w celu rozpropagowania i zachęcenia do jej zdobywania. Odznaka jest tak sympatyczna, że wielu z nas chętnie by się o nią starało, przeszkodą jest niestety wiek...

Dziecięca Odznaka Turystyczna Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego (DOT PTTK), została ustanowiona w roku 2009 przez Zarząd Główny PTTK w Warszawie. DOT PTTK przeznaczona jest dla dzieci do ukończenia 10 roku życia, można ją zdobywać podczas wycieczek rodzinnych, szkolnych lub środowiskowych. Warunkiem przyznania odznaki jest udział w 4 wycieczkach, realizowanych w ramach minimum 2 dyscyplin w dowolnym czasie.
Więcej…
 

Radosnej Wielkanocy

Email Drukuj
Zdrowych i radosnych Świąt Wielkiej Nocy, spokojnych chwil w gronie Najbliższych, przyjemności wielkanocnego stołu i wiosennych spacerów w słonecznym i optymistycznym nastroju

życzy
Zarząd Oddziału w Kutnie
 17.jpg

Ogłoszenie

Polecamy