Start Aktualności
Aktualności

Konkurs fotograficzny - zaproszenie

Email Drukuj
Komisja Krajoznawcza i Opieki nad Zabytkami Oddział Międzyuczelniany PTTK w Warszawie organizuje konkurs fotograficzny "Zabytki Światowego Dziedzictwa w Polsce". Na laureatow czekają cenne nagrody, planowane jest także zorganizowanie wystawy wyróżnionych prac.

Obiekty znajdujące się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO cechuje najwyższa powszechna wartość - stanowią wspólne dobro ludzkości. Światowe Dziedzictwo obrazuje różnorodność kulturalną i przyrodniczą świata. Podlegają one ochronie, której celem jest zachowanie ich w możliwie niezmienionej postaci dla przyszłych pokoleń. Obecnie na Liście znajduje się 890 wpisów z 148 krajów. Polskę reprezentuje 19 obiektów, które stanowią 13 wpisów na Listę.
Więcej…
 

Komunikat ZG. Szkolenia młodzieżowych liderów turystyki

Email Drukuj
Podróżujesz? Masz minimum 18 lat i zawsze ciekawiło Cię jak przygotować imprezę turystyczną, rajd, zlot? O tym jak się do tego zabrać, jak zaplanować trasę wycieczki, dowiesz się podczas II Ogólnopolskiego Forum Młodzieżowych Liderów Turystyki. Forum przeznaczone jest także dla tych, którzy przygodę z turystyką i organizacją imprez już rozpoczęli, chcą rozwinąć swoje umiejętności, mają ochotę poznać innych młodych, którzy „bawią” się w turystykę.

Więcej…
 

Rajd na powitanie wiosny - PTTK Łowicz

Email Drukuj
  W dniu 11.03.2010 roku dotarł do Oddziału PTTK w Kutnie plakat promujący rajd zorganizowany przez sąsiedzki Oddział PTTK w Łowiczu. Oto co wynika z jego treści:
„RAJD NA POWITANIE WIOSNY – SOBOTA 20.03.2010
ORGANIZATORZY:
- Urząd Miejski w Łowiczu
- Starostwo Powiatowe w Łowiczu
- PTTK Oddział w Łowiczu
KIEROWNICTWO RAJDU:
- Eligiusz Pietrucha – Komandor Rajdu
-Adam Szymański – Zastępca Komandora
CEL RAJDU:
 - popularyzacja turystyki pieszej i rowerowej
- kultywowanie tradycji związanej z powitaniem wiosny
Więcej…
 

Byliśmy w muzeum na wystawie czasowej „IKONA, SŁOWO, DROGA, MODLITWA”

Email Drukuj
   Od niedawna w Muzeum Regionalnym w Kutnie, możemy obejrzeć czasową ekspozycję pt. „IKONA, SŁOWO, DROGA, MODLITWA”. Zgromadzone na wystawie eksponaty pochodzą ze zbiorów Muzeum w Supraślu (Oddział Muzeum w Białegostoku). Wystawę obejrzałem indywidualnie w pierwszych dniach od jej otwarcia. Wtedy pomyślałem, że dobrze byłoby, aby zachęcić innych turystów  do wizyty w naszym kutnowskim Muzeum.

    Z własnego doświadczenia wiem, że inaczej zwiedza się gdy jest osoba oprowadzająca, a inaczej gdy zdanym jest się na czytanie podpisów pod eksponatami. Dlatego w dniu 1 lutego na naszej stronie WWW zamieszczony został komunikat – zaproszenie do wspólnego zwiedzenia tej wystawy...

Więcej…
 

Ikona, słowo, droga, modlitwa

Email Drukuj
   Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do obejrzenia wystawy „Ikona, słowo, droga, modlitwa” w Muzeum Regionalnym w Kutnie. Eksponaty zostały sprowadzone z Muzeum Ikon w Supraślu (Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku). Wystawa ta ma zaprezentować różnorodność religijną i kulturową dawnych mieszkańców Kutna. Będzie ją można oglądać do końca lutego 2010 r.

W najbliższą niedzielę 7 lutego o godzinie 11.00 będzie okazja nie tylko podziwiać eksponaty, ale również poznać historię i znaczenie ikon. Bogumił Gołaszewski - przewodnik terenowy opowie wszystkim chętnym skąd się wzięły ikony, czy to tylko święty obraz, czy też ukryta tajemnica (którą można dostrzec przez szkło powiększające). Zapraszamy, wstęp wolny!
Więcej…
 

Spotkanie noworoczne i plany na 2010 rok

Email Drukuj

    W miniony piątek odbyło się spotkanie noworoczne członków naszego Oddziału. Zarząd przedstawił osiągnięcia ubiegłego roku, podziękował za współpracę i życzył powodzenia w rozpoczętym roku.


    Spotkanie odbyło się w świetlicy przy Parafii p.w. Św. Wawrzyńca w Kutnie. Turystów odwiedził ks. prał. Stanisław Pisarek, który również złożył życzenia i obdarował wszystkich kalendarzami. Organizatorzy spotkania zadbali o turystyczną herbatę i poczęstunek.

Więcej…
 

Jutro o ubezpieczeniach i relacja z rajdu

Email Drukuj
      Jutro ważny artykuł o ubezpieczeniach w PTTK, do którego przeczytania już dzisiaj zachęcamy wszystkich członków stowarzyszenia, a także zapowiadana relacja z Rajdu Patriotycznego.
Więcej…
 7.jpg

Ogłoszenie

Polecamy